...

Hodowla Kotów Rasowych

Światowa Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie

Po raz pierwszy w naszym kraju w Warszawie pod patronatem World Cat Federation odbyła się Światowa Wystawa Kotów Rasowych. Organizatorem byli Polski Związek Felinologiczny oraz Polskie Stowarzyszenie Felinologiczne, Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych, a także Straż dla Zwierząt. Miejscem Wystawy była Hala Sportowa DOSiR dzielnicy Warszawa Praga Północ. Zaproszonymi sędziami byli Pani Yanina Melnikova z Białorusi, Pani Marion Meister z Niemiec oraz Pan Dieter Meister również sędzia niemiecki. Na Wystawie swoje kocie piękności prezentowali nie tylko Hodowcy z Polski ale również z Niemiec, Danii, Estonii czy Łotwy.

Na Wystawie prezentowaliśmy dwa nasze koty; kotkę Bahiti oraz kocurka Zafira. Kotka pierwszego dnia była oceniana w klasie European Champion przez Panią Marion Meister. Sędzina oceniła kotkę jako doskonałą w typie EX1. Bahiti otrzymała swój trzeci certyfikat do tytułu Grand European Champion tym samym uzyskała tytuł Grand European Champion. Sędzina podczas porównania z innymi kotkami nominowała właśnie naszą Bahiti do konkursu Best in Show. W konkursie o tytuł Najlepszego Kota Wystawy Bahiti została wyróżniona tytułem Best Opposite Sex czyli najlepszej kotki trzeciej kategorii.

Tego samego dnia kocurek Zafir został poddany ocenie sędziny Yaniny Melnikovej z Białorusi w klasie otwartej. Kocurek zrobił ogromne wrażenie na sędzinie. Na ringu otrzymał notę doskonałą EX1 oraz swój trzeci certyfikat do tytułu National Champion, tym samym uzyskał swój pierwszy tytuł wystawowy National Champion.

Następnego dnia Bahiti oceniana była już w klasie Grand European Champion. Poddana została ocenie sędziego Pana Dietera Meistera z Niemiec. Sędzia po starannym przyjrzeniu się kotce bez wahania wystawił jej ocenę doskonałą w typie EX1 oraz jej pierwszy certyfikat do najwyższego tytułu World Champion.

W tym dniu Zafir oceniany był w klasie National Champion przez sędzinę Panią Marion Meister. Tak samo jak poprzedniego dnia Zafir pozostawił po sobie niezapomniane wrażenie. Oceniony został jako kocur doskonały w typie z oceną EX1 oraz otrzymał swój pierwszy certyfikat do tytułu International Champion.

Było nam niezmiernie miło po raz kolejny spotkać znajomych hodowców z całej Polski, jednakże największe wrażenie zrobiły na nas osoby, które przyszły na Wystawę specjalnie po to, aby zobaczyć naszą Bahiti. Mięliśmy okazję z nimi porozmawiać, opowiedzieć im kilka ciekawostek, a być może zaszczepić w nich miłość do tej kontrowersyjnej rasy kotów.

OSIĄGNIĘCIA:

 

21 listopada 2009r.

Światowa Wystawa Kotów Rasowych Warszawa

Klasa European Champion

Sędzia: Mrs. Marion Meister (DE)

Ocena: EX1, GCACE, NOM BIS, BOS

 

22 listopada 2009r.

Światowa Wystawa Kotów Rasowych Warszawa

Klasa Grand European Champion

Sędzia: Mr. Dieter Meister (DE)

Ocena: EX1, CACM


LEGENDA

EX1- ocena doskonała oraz pierwsze miejsce; 

GCACE - certyfikat do tytułu Grand European Champion;

CACM - certyfikat do tytułu World Champion;

NOM BIS - nominacja do Best in Show;

BOS - Best Opposite Sex;

Skontaktuj się z nami

Tel:  501 476 411

Tel:  603 193 602

Anna Czypek-Plesiak
64-600 Oborniki

e-mail: hodowla@duchnilu.pl

Znajdź na mapie