...

Hodowla Kotów Rasowych

Tak się zaczęło...

Mam na imię Ania. Moja przygoda z kotami trwa odkąd tylko pamiętam. W moim rodzinnym domu zawsze był jakiś kociak. Naturalne było dla mnie to, że w moim przyszłym domu; mojej nowej rodzinie także zamieszka Kot.  Będąc dzieckiem marzyłam o wspaniałej Hodowli ze wspaniałymi rasowymi kotami. Zwiedzając Wystawy Kotów Rasowych wiedziałam, że kiedyś i ja stanę po tej drugiej stronie klatki – zostanę Hodowcą.

Początek własnej Hodowli

Cztery lata temu zaczęłam namawiać męża na jakiegoś zwierzaka; oczywiście kota. Dwa lata później dorósł On do decyzji i zgodził się mówiąc, że „jeśli ma być zwierzak w domu, to taki, którego nie trzeba wyprowadzać i który „nie kłaczy””. W ten  sposób naturalnie zdecydowaliśmy się na kota rasy Sphynx Canadian.

 
W listopadzie 2006 roku w Poznaniu odbywała się kolejna Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Sprawdzając listę zarejestrowanych Hodowców w Klubie organizatora Wystawy liczyłam, że będą na niej miłośnicy tej właśnie rasy. Nie myliłam się. Od razu nawiązałam z nimi kontakt mailowy i umówiłam się na spotkanie w Poznaniu w trakcie odbywającej się tam Wystawy. Opowiedzieli nam wtedy dużo ciekawostek, a także istotnych informacji o rasie, o charakterze tych przemiłych kotów, o samej hodowli Sphynx’ów. Chciałam, aby mój mąż na własne uszy usłyszał, jakie te Koty są wspaniałe.

Kotka w domu...

W styczniu 2007 roku dowiedziałam się, że właśnie w tej Hodowli przyszły na świat małe Sphynx’y. Po gorących namowach mój mąż zgodził się na odwiedziny u Hodowców. W lutym pojechaliśmy wybrać kotkę; nasze największe szczęście. Decyzja zapadła na tą najsilniejszą, najładniejszą... daliśmy jej na imię Bahiti.

Od 4 kwietnia 2007 roku Bahiti zamieszkała
z nami…

Skontaktuj się z nami

Tel:  501 476 411

Tel:  603 193 602

Anna Czypek-Plesiak
64-600 Oborniki

e-mail: hodowla@duchnilu.pl

Znajdź na mapie