...

Hodowla Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Kaliszu

Po raz kolejny mieliśmy okazję zaprezentować publiczności oraz sędziom nasze koty na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Kaliszu. Wystawa została zorganizowana pod patronatem World Cat Federation przez nasz macierzysty klub Stowarzyszenie Koty Rasowe.

Na Wystawę wybraliśmy się z naszą kotką Bahiti. Pojechał z nami także kocurek Zafir. Było nam bardzo miło jeszcze raz ujrzeć i to w doskonałej kondycji dwie kotki z naszego miotu; Zahrę i Zainę. Cała trójka kociąt starała się o swoje pierwsze certyfikaty do tytułu National Champion.

Dla naszej kotki Bahiti był to najbardziej udany weekend w jej karierze wystawowej. W sobotę poddana została ocenie sędziego Pana Tomasa Balciunasa. Był to jeden z jej dłuższych pobytów na ringu. Sędzia bardzo skrupulatne oceniał Kota. Na początku obydwoje patrzyli sobie głęboko w oczy. Trwało to chyba wieczność. Co Sędzia wypatrzył w tych olbrzymich oczach Bahiti pozostaje jego najskrytszą tajemnicą. Później był czas na standardową ocenę. W końcu zapadł werdykt. Trzeci certyfikat do tytułu CACE, tym samym tytuł European Champion oraz nominacja do konkursu Best in Show.

Kolejnym popisem tego dnia, ale już przed szerokim gremium publiczności był występ Bahiti w Best in Show. Bahiti nadzwyczaj dobrze prezentowała się na ringu; była spokojna, z godnością patrzyła na swoich konkurentów. Z błyskiem w oku obserwowaliśmy jak sędziowie nominowali ją do kolejnych etapów konkursu. Jakież było nasze miłe zaskoczenie jak to właśnie nasza kotka po raz pierwszy w swojej karierze otrzymała prestiżowy tytuł Best of Best II. Byliśmy z niej bardzo dumni. Od wszystkich znajomych odbieraliśmy gratulacje.

Dnia 12 września 2009 roku Bahiti Koty Burżuazji*PL otrzymała tytuł European Champion, tym samym jest najbardziej utytułowanym kotem rasy Sphynx Canadian w Polsce.

Drugiego dnia Bahiti oceniana była przez sędziego Pana Ivarasa Plepisa. Sędzia wprawionym okiem oceniał kotkę. Po krótkim namyśle przyznał Bahiti jej pierwszy certyfikat GCACE do tytułu Grand European Champion. Bahiti otrzymała również nominację do Best in Show.

Podczas trwania konkursu Best in Show spotkała nas przemiła niespodzianka. Nasza kotka Bahiti, a zarazem Hodowla Duch Nilu została szczególnie doceniona. Na forum publiczności wręczono nam olbrzymi puchar za osiągnięcia wystawowe, a w szczególności za najbardziej utytułowanego kota rasy Sphynx Canadian w Polsce. Serdecznie dziękujemy.

OSIĄGNIĘCIA:

 

12 września 2009r.

XIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Kalisz

Klasa Grand International Champion 

Sędzia: Mr. Tomas Balciunas (LT)

Ocena: EX1, CACE, NOM BIS, BOB II

 

13 września 2009r.

XIV Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Kalisz

Klasa European Champion

Sędzia: Mr. Ivaras Plepis (LT)

Ocena: EX1, GCACE, NOM BIS


LEGENDA

EX1- ocena doskonała oraz pierwsze miejsce; 

CACE - certyfikat do tytułu European Champion;

GCACE - certyfikat do tytułu Grand European Champion;

NOM BIS - nominacja do Best in Show;

BOB - Best of Best

Skontaktuj się z nami

Tel:  501 476 411

Tel:  603 193 602

Anna Czypek-Plesiak
64-600 Oborniki

e-mail: hodowla@duchnilu.pl

Znajdź na mapie