...

Hodowla Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Kaliszu

Po uzyskanym tytule National Champion przez naszą Bahiti przyszedł czas na zdobywanie certyfikatów do tytułu International Champion. Na Wystawę pojechały z nami także maluchy - Zanke, Zafir, Zaina i Zakija. Wystawialiśmy je w klasie 16 – młodzieży 3 – 6 miesiąca. Bardzo byliśmy ciekawi jak wypadną kociaki w oczach sędziów. Dla upewnienia się, czy Zafir i Zakija będą ocenieni w odpowiednich kolorach, zgłosiliśmy je najpierw do oceny koloru. Decyzją sędziów Zafir został sklasyfikowany jako kocur w kolorze rudym pręgowanym z oznaczeniami białymi (d 09 21), natomiast Zakija określona została jako czarna szylkretka (f), tak samo jak jej siostra Zaina.

Pierwszego dnia Wystawy Bahiti i kociaki: Zanke ,Zakija i Zaina, byli oceniani przez sędziego Dietera Meistera. Zafir natomiast poddany został ocenie sędziny Marion Meister. Bardzo się denerwowaliśmy jak wypadnie Bahiti po dłuższej przerwie nieobecności na Ringu. Nasze obawy okazały się bezzasadne. Nasza kotka jak zwykle oczarowała sędziego i bez najmniejszych problemów otrzymała swój pierwszy certyfikat na tytuł Interchampiona (CACIB). Po ukończeniu oceniania kotów III grupy, sędzia zaprosił na ring 6 kotek; w tym naszą Bahiti w celu ich porównania i wybrania jego zdaniem najlepszej kotki do nominacji na Najlepszego Kota Wystawy. Decyzją sędziego to właśnie Bahiti zasłużyła na to wyróżnienie; wygrała z kotkami rasy brytyjskiej. Na Ringu w BIS spotkała się z kolejną kotką - Brytyjką, nominowaną przez innego sędziego, z którą również wygrała. Bahiti otrzymała tytuł BOS III kategorii oraz kolejny puchar do jej kolekcji.

Zafir był oceniany przez sędzinę Marion Meister, którą oczarował pierwszym spojrzeniem. Wtulony w sędzinę głośno mrucząc czekał na wypisanie karty ocen. Ocena nie mogła zakończyć się inaczej jak nominacją BIS do Najlepszego Kota Wystawy w klasie kociąt.

Równie dobrze na Ringu zaprezentował się nasz czarny kocur Zanke. Oceną sędziego Dietera Meistera on również otrzymał nominację BIS do Najlepszego Kota Wystawy w klasie kociąt.

Drugiego dnia Bahiti oceniana była przez Panią sędzinę Marion Meister, która przyznała jej drugi certyfikat na Interchampiona. Jej ocenie poddani byli również Zanke, Zaina i Zakija. Maluchy potraktowały występ na Ringu jak dobrą zabawę. Zachwyciły Panią sędzinę tak bardzo, że przyznała dwójce kociąt nominację do BIS. Zafir był oceniany przez Pana sędziego Ivarasa Plepisa, u którego zaprezentował się wspaniale. On także uzyskał nominację do BIS. 
Na Ringu wystąpiła aż trójka naszych kociaków.

Dzięki uzyskaniu dwóch certyfikatów CACIB w Kaliszu, aby ukończyć naszej kotce tytuł Interchampiona na kolejną Wystawę wybieramy się poza granice naszego kraju.

OSIĄGNIĘCIA:

 

3 stycznia 2009r.

IX Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Kalisz

Klasa championów 

Sędzia: Mr. Dieter Meister (DE)

Ocena: EX1, CACIB, NOM BIS, BOS

 

4 stycznia 2009r.

X Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Kalisz

Klasa championów

Sędzia: Mrs. Marion Meister (DE)

Ocena: EX1, CACIB


LEGENDA

EX1- ocena doskonała oraz pierwsze miejsce; 

CACIB - certyfikat do tytułu Interchampion;

NOM BIS - nominacja do Best In Show;
BIS - Best In Show;
BOS - najlepsza kotka w grupie III

Skontaktuj się z nami

Tel:  501 476 411

Tel:  603 193 602

Anna Czypek-Plesiak
64-600 Oborniki

e-mail: hodowla@duchnilu.pl

Znajdź na mapie