...

Hodowla Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Bielsku-Białej

W dniach 25 i 26 kwietnia odbyła się XI i XII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych zorganizowana przez Stowarzyszenie Koty Rasowe pod patronatem World Cat Federation. Miejscem tej prestiżowej imprezy była Hala Widowiskowo-Sportowa "WIDOK CENTRUM" w Bielsku-Białej.

Również i tym razem nie zabrakło interesujących kocich piękności. Obojętnie, czy ktoś zachwycał się długowłosymi main coonami czy sfinksami o aksamitnej skórze znalazł tam coś dla siebie. Kto jednak przedkładał swojskie dachowce nad oryginalne rasy kotów też się nie zawiódł. Na Wystawie prezentował się właśnie kot rasy europejskiej.

Na Wystawę trafiły tylko piękne, zdrowe koty o przyciętych pazurkach, wypielęgnowanym futerku, wykąpane w szamponie. Kociaki dostojnie siedziały w bajecznie przystrojonych klatkach, od czasu do czasu z pogardą spoglądając na inne kocie piękności, przyjmując z dumą wyrazy zachwytu od odwiedzających Wystawę miłośników kotów.

Na Wystawę wybraliśmy się z dwójką naszych kotów. Pierwszego dnia Bahiti była oceniana przez sędzinę Panią Erikę Laszko z Węgier. Kotka otrzymała ocenę EX1, a także kolejny certyfikat do tytułu Grand International Champion. Kotka zrobiła duże wrażenie na sędzinie. Otrzymała od niej specjalne wyróżnienie oraz pamiątkowy puchar. Zafira tego dnia oceniała sędzina z Belgii, Pani Brigitte Pepermans, która przyznała kocurkowi ocenę doskonałą EX1.

W drugim dniu nasze koty zamieniły się sędziami. Zafir bardzo dobrze wypadł w oczach sędziny Eriki Laszko, otrzymując od niej ocenę EX1. Bahiti natomiast prezentowała się przed sędziną Brigitte Pepermans, która przyznała jej trzeci certyfikat CAGCIB, jednocześnie nadając Bahiti tytuł Grand International Champion.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ na Wystawie w Bielsku-Białej prezentowały się dwie kotki z naszego miotu; Zahra i Zaina. Dla Zainy była to druga Wystawa w jej karierze wystawowej. Jeszcze pod naszą opieką kotka była poddana ocenie sędziów na Wystawie w Kaliszu. W Bielsku-Białej już z Panią Sylwią Zaina otrzymała ocenę doskonałą EX1.

Dla Zahry natomiast była to pierwsza okazja zaprezentowania się na ringu. Miło nam, że właśnie Zahra została szczególnie doceniona przez sędziów i otrzymała nie tylko ocenę doskonałą EX1 ale przede wszystkim nominację do Best In Show. Gratulujemy Pani Dagmarze! Tym samym cała szóstka kociąt z naszego miotu posiada w swojej karierze wystawowej tą prestiżową nominację.

Na kolejnych trzech Wystawach nasza kotka Bahiti zostanie poddana ocenie w klasie Grand International Champion. Już 6 czerwca w Austrii będziemy mięli okazję do zdobycia pierwszego certyfikatu do prestiżowego tytułu Europe Champion.

OSIĄGNIĘCIA

 

25 kwiecień 2009r.

XI Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Bielsko-Biała

Klasa Grand Interchampion

Sędzia: Mrs. Erika László (HU)

Ocena: EX1, CAGCIB 

 

26 kwiecień 2009r.

XII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Bielsko-Biała

Klasa Grand Interchampion

Sędzia: Mrs. Brigitte Pepermans (BE)

Ocena: EX1, CAGCIB

Bahiti otrzymuje tytuł GRAND INTERNATIONAL CHAMPION 


LEGENDA

EX1 - ocena doskonała oraz pierwsze miejsce; 

CAGCIB - certyfikat do tytułu Grand International Champion;


Skontaktuj się z nami

Tel:  501 476 411

Tel:  603 193 602

Anna Czypek-Plesiak
64-600 Oborniki

e-mail: hodowla@duchnilu.pl

Znajdź na mapie