...

Hodowla Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Berlinie

24 października 2009 roku pojechaliśmy do Niemiec na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych zorganizowaną przez klub Deutsche Edelkatze w Berlinie. Wystawa odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Berlińskich - Palais am Funkturm. Zgłoszonych do oceny zostało około 300 kotów z całej Europy; można było spotkać Wystawców zarówno z Łotwy jak i z Hiszpanii. Na wystawienie nie zabrakło oczywiście Hodowców z Polski. Przyjechali oni ze swoimi pupilami; main coonami, syberyjskimi, peterboldami i my ze sfinksem. 
Wystawę otwierała księżniczka Saksonii - Dr. Theophana. Zaproszonymi sędziami byli Vija Klucniece z Łotwy, Eveline Preiss z Austrii, Dieter Meister z Niemiec, Johan Lamprecht z Południowej Afryki, Paulo S. Ruschi z Brazylii. Bahiti poddana została ocenie sędziny Eveline Preiss, która przyznała kotu drugi certyfikat do tytułu Grand European Champion. 

W tym dniu zostały zorganizowane trzy konkursy nazywane WCF – Ring: dla dorosłych kotów, dla kotów od 3 – 10 miesiąca życia oraz dla kastratów. Organizatorzy przygotowali jeszcze jeden konkurs dla Wystawców nazwany Supreme Show Berlin. Polegał on na przebraniu siebie i swojego kota. Na scenie pojawiły się księżniczki, czarownice, boginie Baset, indianie, kowboje, diabły i anioły. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Tę konkurencje wygrała pani przebrana za diablice a jej kot za aniołka.

OSIĄGNIĘCIA:

 

24 października 2009r.

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Berlin

Klasa European Champion

Sędzia: Mrs. Eveline Preiss (AU)

Ocena: EX1, GCACE

 

LEGENDA

EX1- ocena doskonała oraz pierwsze miejsce; 

GCACE - certyfikat do tytułu Grand European Champion;

Skontaktuj się z nami

Tel:  501 476 411

Tel:  603 193 602

Anna Czypek-Plesiak
64-600 Oborniki

e-mail: hodowla@duchnilu.pl

Znajdź na mapie